
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 8.65 mm |
| Width | 3.91 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 14 |
| Height | 1.75 mm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 1.58 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Tin |
| Number of Elements | 4 |
| Output Current | 42 mA |
| Number of Circuits | 4 |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 days ago) |
| Max Supply Voltage | 12 V |
| Min Supply Voltage | 2.7 V |
| Number of Channels | 4 |
| Slew Rate | 1.1 V/µs |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 130 dB |
| Operating Supply Current | 3.2 mA |
| Input Bias Current | 1 pA |
| Nominal Supply Current | 2.9 mA |
| Output Current per Channel | 86 mA |
| Gain Bandwidth Product | 2.5 MHz |
| Input Offset Voltage (Vos) | 220 µV |
| Voltage Gain | 130 dB |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 86 dB |
| Input Voltage Noise Density | 9 nV/sqrt Hz |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 2 days ago) |
| Amplifier Type | Operational Amplifiers |
Stock: 745
Distributors
pcbx
Unit Price$3.35474
Ext.Price$3.35474
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $3.35474 | $3.35474 |
| 10 | $2.55966 | $25.59660 |
| 25 | $2.36559 | $59.13975 |
| 50 | $2.25350 | $112.67500 |
| 100 | $2.14673 | $214.67300 |
| 300 | $2.06034 | $618.10200 |
| 500 | $1.97745 | $988.72500 |
| 1000 | $1.92787 | $1927.87000 |
